Επίσκεψη του Πρέσβη του Μπαγκλαντές στην Ελλάδα, Jashim Uddin, στα γραφεία της Ομοσπονδίας πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη.
Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε με πρωτοβουλία του Εξοχότατου Πρέσβη στο πλαίσιο προγραμματισμού Τουρνουά Κρίκετ στην Κέρκυρα αλλά και με σκοπό την οργάνωση και συμμετοχή ομάδας Κρίκετ από το Μπαγκλαντές στην διοργάνωση του HΕLLENIC PREMIER LEAGUE 2-7 Οκτωβρίου στην Κέρκυρα.
Ο Πρέσβης συναντήθηκε με τον Πρόεδρο της Ομοσπονδίας κ. Ιωσήφ Νικήτα στα γραφεία της ΕΛ.Ο.Κ και αφού ενημερώθηκε για την διοργάνωση του HPL και για τις δράσεις της ΕΛΟΚ επισκέφτηκε το γήπεδο της Μαρίνας προκειμένου να παρακολουθήσει αγώνα Κρίκετ του Τουρνουά.