Οι Νότιοι άρχισαν την προετοιμασία τους, ενόψει μιας σεζόν, που ο στόχος είναι ένας και μοναδικός. Ο τίτλος!
Την επίσημη “πρώτη” του πραγματοποίησε ο Κρόνος Αργυράδων, στο γήπεδο του Περιβολίου, την Πέμπτη.
Μέσα σε κλίμα αισιοδοξίας, παρουσία 28 ποδοσφαιριστών. Ενώ, εκεί ήταν, φυσικά, πλην των άλλων, και ο Πρόεδρος της ομάδας, Γιάννης Καραϊσαρλής. Ο οποίος, αναφέρθηκε στην ομιλία του στους υψηλούς στόχους των Αργυραδιτών.
Και όπου, υψηλοί στόχοι, φυσικά, σημαίνει, πρωτίστως, Πρωτάθλημα και άνοδος στη Γ’ εθνική. Ενώ, στο ίδιο μήκος κύματος ήταν και η ομιλία του τεχνικού της ομάδας, Βασίλη Ξάνθη.
Άλλωστε, οι Νότιοι κράτησαν τη μεγάλη πλειοψηφία του περυσινού πολύ ποιοτικού ρόστερ τους, ενώ, επιπλέον, απέκτησαν τον Superleague-άτο Δημήτρη Κοιλιάρα, αλλά και τους Κυριζάκη, Λυμπόπουλο, Γιαννούλη.
Ενώ, στον Κρόνο θα αγωνίζονται κι οι νεαροί Ασπιώτης, Ρέβης (ο δεύτερος δεν έχει ανακοινωθεί), αλλά και οι Γκέρι Ελέζι και Ανδρέας Χουσάι, όπως πληροφορούμαστε από τον επίσημο, ουσιαστικά, ενημερωτικό φορέα των Μπλε, το argyrades.gr
Τι άλλο αξίζει να σημειώσουμε;
Ότι στους ποδοσφαιριστές μοιράστηκε, σύμφωνα με το αργυραδίτικο σάιτ, και εσωτερικός κανονισμός.