CorfuSports.com

Banner OnlineMedia

A+ A A-

Κέρκυρα U19: Αρχή, μέσα με Απόλλωνα Λάρισας...

sl2u32

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Δευτέρας στα γραφεία της Ένωσης Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου Α2 και Β εθνικής κατηγορίας, η κλήρωση του Πρωταθλήματος Νέων Super League 2, 2019-2020, το οποίο θα διεξαχθεί σε 2 ομίλους με 4 γύρους.

Μετά το τέλος της κανονικής περιόδου θα διεξαχθούν ημιτελικοί ανάμεσα στους 2 πρώτους των ομίλων χιαστί, από όπου θα προκύψει ο τελικός και ο Πρωταθλητής της αγωνιστικής περιόδου.

Όσον αφορά την Κέρκυρα, οι Φαίακες θα ξεκινήσουν τις υποχρεώσεις τους απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας, εντός νησιού. Ενώ, το φινάλε της κανονικής περιόδου (20η αγωνιστική) θα τους βρει να υποδέχονται τον Καραϊσκάκη.

Οι υπόλοιπες ομάδες του ομίλου των νησιωτών (2ος) είναι ο Απόλλωνας Πόντου, ο ΠΑΣ Γιάννινα και η Δόξα Δράμας.

2ος όμιλος

1η αγωνιστική 1/12
Κέρκυρα-Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Πόντου-ΠΑΣ Γιάννινα
Καραϊσκάκης-Δόξα Δράμας

2η αγωνιστική 8/12
Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Πόντου
Δόξα Δράμας-Κέρκυρα
ΠΑΣ Γιάννινα-Καραϊσκάκης

3η αγωνιστική 15/12
Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας
ΠΑΣ Γιάννινα-Κέρκυρα
Απόλλων Πόντου-Καραϊσκάκης

4η αγωνιστική 22/12
Δόξα Δράμας-ΠΑΣ Γιάννινα
Κέρκυρα-Απόλλων Πόντου
Καραϊσκάκης-Απόλλων Λάρισας

5η αγωνιστική 5/1
ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Πόντου-Δόξα Δράμας
Καραϊσκάκης-Κέρκυρα

6η αγωνιστική 12/1
Απόλλων Λάρισας-Κέρκυρα
ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Πόντου
Δόξα Δράμας-Καραϊσκάκης

7η αγωνιστική 19/1
Απόλλων Πόντου-Απόλλων Λάρισας
Κέρκυρα-Δόξα Δράμας
Καραϊσκάκης-ΠΑΣ Γιάννινα

8η αγωνιστική 26/1
Δόξα Δράμας-Απόλλων Λάρισας
Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα
Καραϊσκάκης-Απόλλων Πόντου

9η αγωνιστική 2/2
ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Δράμας
Απόλλων Πόντου-Κέρκυρα
Απόλλων Λάρισας-Καραϊσκάκης

10η αγωνιστική 9/2
Απόλλων Λάρισας-ΠΑΣ Γιάννινα
Δόξα Δράμας-Απόλλων Πόντου
Κέρκυρα-Καραϊσκάκης

11η αγωνιστική 16/2
Κέρκυρα-Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Πόντου-ΠΑΣ Γιάννινα
Καραϊσκάκης-Δόξα Δράμας

12η αγωνιστική 23/2
Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Πόντου
Δόξα Δράμας-Κέρκυρα
ΠΑΣ Γιάννινα-Καραϊσκάκης

13η αγωνιστική 1/3
Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας
ΠΑΣ Γιάννινα-Κέρκυρα
Απόλλων Πόντου-Καραϊσκάκης

14η αγωνιστική 8/3
Δόξα Δράμας-ΠΑΣ Γιάννινα
Κέρκυρα-Απόλλων Πόντου
Καραϊσκάκης-Απόλλων Λάρισας

15η αγωνιστική 15/3
ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Λάρισας
Απόλλων Πόντου-Δόξα Δράμας
Καραϊσκάκης-Κέρκυρα

16η αγωνιστική 22/3
Απόλλων Λάρισας-Κέρκυρα
ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Πόντου
Δόξα Δράμας-Καραϊσκάκης

17η αγωνιστική 29/3
Απόλλων Πόντου-Απόλλων Λάρισας
Κέρκυρα-Δόξα Δράμας
Καραϊσκάκης-ΠΑΣ Γιάννινα

18η αγωνιστική 5/4
Δόξα Δράμας-Απόλλων Λάρισας
Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα
Καραϊσκάκης-Απόλλων Πόντου

19η αγωνιστική 12/4
ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Δράμας
Απόλλων Πόντου-Κέρκυρα
Απόλλων Λάρισας-Καραϊσκάκης

20η αγωνιστική 26/4
Απόλλων Λάρισας-ΠΑΣ Γιάννινα
Δόξα Δράμας-Απόλλων Πόντου
Κέρκυρα-Καραϊσκάκης