CorfuSports.com

Banner OnlineMedia

fashion


A+ A A-

Αρχή εντός για τον ΟΦΑΜ, εκτός για την ΑΕΛ!

Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη (8/9) η κλήρωση των 10 ομίλων της Γ’ Εθνικής στα γραφεία της ΕΠΟ, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Μεταξύ των ομίλων, βεβαίως, και ο 5ος στον οποίο θα λάβουν μέρος ο ΟΦΑΜ και η ΑΕ Λευκίμμης. Με την ομάδα του Σάββα Σιδερόπουλου να ξεκινά εντός έδρας τις φετινές της υποχρεώσεις κόντρα στον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας, ενώ, η "βασίλισσα" θα αγωνιστεί μακριά από το νησί και θα αντιμετωπίσει τον Αχέροντα.

Όσο για το κερκυραϊκό ντέρμπι; Αυτό θα διεξαχθεί την 6η αγωνιστική, με τον ΟΦΑΜ να υποδέχεται την ΑΕΛ, ενώ, την τελευταία αγωνιστική η ομάδα (κατά 99%) του Κορομπόκη θα αγωνιστεί εντός με τον Κτηνοτροφικό Αστέρας και ο Όμιλος εκτός με τον ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου.

Η πρώτη σέντρα της σεζόν θα γίνει στις 11 Οκτωβρίου και το φινάλε στις 18 Απριλίου 2021. Ο λόγος που η Γ' Εθνική καθυστερεί να ξεκινήσει έχει να κάνει με το γεγονός πως ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο για την Super League 2 και την Football League μετά και την απόφαση του Διαιτητικού Δικαστηρίου.

Αυτό σημαίνει πως έως και την αυγή του Οκτώβρη θα τακτοποιηθεί και η προκήρυξη του πρωταθλήματος που παραμένει σε εκκρεμότητα μέχρι να λυθεί το θέμα με τις παραπάνω κατηγορίες.

 

Το πρόγραμμα του 5ου ομίλου

1η / 14η αγωνιστική
Θύελλα Κατσικάς – Αναγέννηση Άρτας
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Τηλυκράτης
ΠΑΣ Πρέβεζα – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
Αχέρων Καναλακίου – ΑΕ Λευκίμμης
ΑΕ Μεσολογγίου – Αμβρακικός Λουτρού
Ρεπό: Παναγρινιακός

2η /15η αγωνιστική
Παναγρινιακός – Θύελλα Κατσικάς
Αναγέννηση Άρτας – ΟΦ Αγίου Ματθαίου
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΠΑΣ Πρέβεζα
Τηλυκράτης – Αχέρων Καναλακίου
ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – ΑΕ Μεσολογγίου
ΑΕ Λευκίμμης – Αμβρακικός Λουτρού
Ρεπό: Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης

3η / 16η αγωνιστική
Θύελλα Κατσικάς – ΟΦ Αγίου Ματθαίου
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Παναγρινιακός
ΠΑΣ Πρέβεζα – Αναγέννηση Άρτας
ΑΕ Μεσολογγίου – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Αμβρακικός Λουτρού – Τηλυκράτης
ΑΕ Λευκίμμης – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
Ρεπό: Αχέρων Καναλακίου

4η / 17η αγωνιστική
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Θύελλα Κατσικάς
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – ΠΑΣ Πρέβεζα
Παναγρινιακός – Αχέρων Καναλακίου
Αναγέννηση Άρτας – ΑΕ Μεσολογγίου
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Λευκίμμης
Τηλυκράτης – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
Ρεπό: Αμβρακικός Λουτρού

5η / 18η αγωνιστική
Θύελλα Κατσικάς – ΠΑΣ Πρέβεζα
Αχέρων Καναλακίου – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
ΑΕ Μεσολογγίου – ΟΦ Αγίου Ματθαίου
Αμβρακικός Λουτρού – Παναγρινιακός
ΑΕ Λευκίμμης – Αναγέννηση Άρτας
Τηλυκράτης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Ρεπό: ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου

6η / 19η αγωνιστική
Αχέρων Καναλακίου – Θύελλα Κατσικάς
ΠΑΣ Πρέβεζα – ΑΕ Μεσολογγίου
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Αμβρακικός Λουτρού
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – ΑΕ Λευκίμμης
Παναγρινιακός – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
Αναγέννηση Άρτας – Τηλυκράτης
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

7η / 20η αγωνιστική
Θύελλα Κατσικάς – ΑΕ Μεσολογγίου
Αμβρακικός Λουτρού – Αχέρων Καναλακίου
ΑΕ Λευκίμμης – ΠΑΣ Πρέβεζα
ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
Τηλυκράτης – ΟΦ Αγίου Ματθαίου
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Παναγρινιακός
Ρεπό: Αναγέννηση Άρτας

8η / 21η αγωνιστική
Αμβρακικός Λουτρού – Θύελλα Κατσικάς
ΑΕ Μεσολογγίου – ΑΕ Λευκίμμης
Αχέρων Καναλακίου – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
ΠΑΣ Πρέβεζα – Τηλυκράτης
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Παναγρινιακός – Αναγέννηση Άρτας
Ρεπό: ΟΦ Αγίου Ματθαίου

9η / 22η αγωνιστική
Θύελλα Κατσικάς – ΑΕ Λευκίμμης
ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – Αμβρακικός Λουτρού
Τηλυκράτης – ΑΕ Μεσολογγίου
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Αχέρων Καναλακίου
Αναγέννηση Άρτας – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Παναγρινιακός
Ρεπό: ΠΑΣ Πρέβεζα

10η / 23η αγωνιστική
ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – Θύελλα Κατσικάς
ΑΕ Λευκίμμης – Τηλυκράτης
Αμβρακικός Λουτρού – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Αχέρων Καναλακίου – Αναγέννηση Άρτας
ΠΑΣ Πρέβεζα – Παναγρινιακός
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – ΟΦ Αγίου Ματθαίου
Ρεπό: ΑΕ Μεσολογγίου

11η / 24η αγωνιστική
Θύελλα Κατσικάς – Τηλυκράτης
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
Αναγέννηση Άρτας – Αμβρακικός Λουτρού
Παναγρινιακός – ΑΕ Μεσολογγίου
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Αχέρων Καναλακίου
ΠΑΣ Πρέβεζα – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης

12η / 25η αγωνιστική
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Θύελλα Κατσικάς
ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου – Αναγέννηση Άρτας
ΑΕ Λευκίμμης – Παναγρινιακός
Αμβρακικός Λουτρού – ΟΦ Αγίου Ματθαίου
ΑΕ Μεσολογγίου – Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
Αχέρων Καναλακίου – ΠΑΣ Πρέβεζα
Ρεπό: Τηλυκράτης

13η / 26η αγωνιστική
Αναγέννηση Άρτας – Μ. Αλέξανδρος Καστοριάς
Παναγρινιακός – Τηλυκράτης
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – ΑΕ Λευκίμμης
ΠΑΣ Πρέβεζα – Αμβρακικός Λουτρού
ΑΕ Μεσολογγίου – Αχέρων Καναλακίου
Ρεπό: Θύελλα Κατσικάς