Logo

Στο Πανελλήνιο (και) οι Παμπαίδες Β’ του Φαίακα

pampaidesB

Ώρα... Έδεσσας και για τους «μικρούς» χαντμπολικούς του Μπαρούμα.

*

Μετά τις Παγκορασίδες και τους Παμπαίδες Α’, ώρα για τους Παμπαίδες Β’ του Φαίακα... Για την Έδεσσα αναχώρησαν σήμερα, Δευτέρα (27/6) το πρωί οι μπόμπιρες των Ερυθρόλευκων, ενόψει της συμμετοχής στο δικό τους Πανελλήνιο Πρωτάθλημα χάντμπολ (υπό την επωνυμία «CherryCup», ΔΑΚ Έδεσσας).

Οι μικροί κληρώθηκαν σ’ έναν εξαιρετικά δύσκολο όμιλο (4ος), με Δούκα και Φίλιππο Βέροιας, με τον προπονητή του τμήματος, Πέτρο Μπαρούμα να στέκεται στο κομμάτι της απόκτησης πολύτιμων, για τη συνέχεια, εμπειριών δεδομένης της εμβέλειας της διοργάνωσης.

Συνολικά στο Open (συνδιοργάνωση Αερωπού, ΕΑΠ/ ΟΧΕ και Δήμου Έδεσσας) θα συμμετάσχουν 18 ομάδες Παμπαίδων Β’ και 9 MiniΑγοριών. Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για την Τρίτη (28/6) και η αυλαία στις 2 Ιουλίου.

Οι όμιλοι, αναλυτικά (φάση α’- προκρίνονται στη β’ οι δύο πρώτοι):

Όμιλος Α: ΚΟΡΩΠΙ, ΠΥΛΑΙΑ, ΔΡΑΜΑ

Όμιλος Β: ΠΑΟΚ, ΔΙΟΜΗΔΗΣ, ΑΡΗΣ ΝΙΚAΙΑΣ

Όμιλος Γ: ΔΙΚΕΑΣ, ΖΕΦΥΡΙ, ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2

Όμιλος Δ: ΔΟΥΚΑΣ, ΦΙΛΙΠΠΟΣ 1, ΦΑΙΑΚΑΣ

Όμιλος Ε: ΑΕΡΩΠΟΣ, ΛΑΡΙΣΑ, ΧΑΝΘ

Όμιλος ΣΤ: ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ, ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ, ΧΑΝΙΑ

Φάση Β
Όμιλος Η: 1ος Α, 1ος Β, 1ος Ε
Όμιλος Ζ: 1ος Γ, 1ος Δ, 1ος ΣΤ
Όμιλος Θ: 2ος Α, 2ος Β, 2ος Ε
Όμιλος I: 2oς Γ, 2ος Δ, 2ος ΣΤ
Όμιλος Κ: 3ος Α, 3ος Β, 3ος Ε

Ημιτελικοί
Πρώτος ημιτελικός: Ζ1 - Η2
Δευτερος ημιτελικός: Η1 - Ζ2

Μικρός τελικός
Ηττημένος (Ζ1-Η2) - Ηττημένος (Η1-Ζ2)

Τελικός
Νικητής (Ζ1-Η2) - Νικητής (Η1-Ζ2)

Κατάταξη
Θέσεις 5-8: Ζ3 - Ι1 και Θ1 - Η3
Θέσεις 5-6: Νικητής (Ζ3-Ι1) - Νικητής (Θ1-Η3)
Θέσεις 7-8: Ηττημένος (Ζ3-Ι1) - Ηττημένος (Θ1-Η3)
Θέσεις 9-12: Θ2 - Ι3 και Θ3 - Ι2
Θέσεις 9-10: Νικητής (Θ2-Ι3) - Νικητής (Θ3-Ι2)
Θέσεις 11-12: Ηττημένος (Θ2-Ι3) - Ηττημένος (Θ3-Ι2)
Θέσεις 13-16:  Κ1 - Λ2 και Κ2 - Λ1
Θέσεις 14-15: Νικητής (Κ1-Λ2) - Νικητής (Κ2-Λ1)
Θέσεις 15-16: Ηττημένος (Κ1-Λ2) - Ηττημένος (Κ2-Λ1)
Θέσεις 17-18:  Κ3- Λ3 2 νίκες
 
 
Disqus - плагин joomla Форекс
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.