Ο Φώτης, με 23,05% «έφαγε» τον Ιντέγε (Ολυμπιακού) και επί αθηναϊκού εδάφους θα παραλάβει το βραβείο του πολυτιμότερου παίκτη της 13ης αγωνιστικής (με ΑΕΚ). ● Έβδομο «BestGoal» ο Τουράμ.
*
Έτσι έπρεπε, έτσι έγινε… Ο Φώτης Κουτζαβασίλης αναδείχτηκε πανηγυρικά MVPτης 13ης αγωνιστικής της SuperLeague.
Ο Σερραίος keeperτων Φαιάκων, που έπιασε τις… κάλτσες του στο μεγάλο παιχνίδι με την ΑΕΚ (1-1) επικράτησε στη σχετική ψηφοφορία του βραβείου Super League, ΠΣΑΠ και NOVA, του Μπράουν Ιντέγε, του Ολυμπιακού (Ολυμπιακός- Λεβαδειακός 4-0), αποσπώντας το 23,05% της… λαϊκής προτίμησης και στο περιθώριο του αγώνα με τον Πανιώνιο, επί αθηναϊκού εδάφους, έχει προγραμματιστεί να παραλάβει το ειδικό βραβείο με… δόξα και τιμή!
Σημειώνουμε ότι οι υπόλοιποι διεκδικητές του τίτλου, συγκέντρωσαν:
Μπράουν Ιντέγε (Ολυμπιακός) 18,82%
Εμάνουελ Περόνε (Ηρακλής) 15,93%
Ρόμπιν Λουντ (Παναθηναϊκός) 15,08%
Θοδωρής Βασιλακάκης (Ξάνθη) 13,66%
Γρηγόρης Μάκος (Παναιτωλικός) 4,59%
Γιώργος Μανούσος (Πλατανιάς) 4,46%
Δημήτρης Λημνιός (Ατρόμητος) 4,44%
▌Έβδομο «Best Goal» του Τουράμ
Ο τελευταίος (Λημνιός) ήταν αυτός που, με ποσοστό 24,97%, απέσπασε το βραβείο για το «BestGoal» της 13ης στροφής, με την έτερη κερκυραϊκή υποψηφιότητα, τον Ροτζέριο Τουράμ, να… τερματίζει στην έβδομη θέση της ψηφοφορίας, με 5,25%. Αναλυτικά:
Γρηγόρης Μάκος (Παναιτωλικός) 17,76%
Μπράουν Ιντέγε (Ολυμπιακός) 13,71%
Ρόμπιν Λουντ (Παναθηναϊκός) 6,90%
Βασίλης Λαμπρόπουλος (ΑΕΚ) 5,77%
Μοχάμεντ Μπεν (Πανιώνιος) 5,59%
Ροζέριο Τουράμ (ΑΟΚ) 5,25%
Εμάνουελ Περόνε (Ηρακλής) 5,15%
Θοδωρής Βασιλακάκης (Ξάνθη) 5,12%
Κώστας Φορτούνης (Ολυμπιακός) 4,34%
Γιώργος Μανούσος (Πλατανιάς) 3,08%
Νίκος Ιωαννίδης (Αστέρας Τρίπολης) 2,35%…