Οι Πορτοκαλοί δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, σκόραραν, αλλά στο φινάλε ο Σουπιώνης ισοφάρισε χαρίζοντας μεγάλο βαθμό στην ομάδα του Φλώρου.
Όποιος χάνει τις ευκαιρίες, συνήθως την… πατάει! Ε, κάτι τέτοιο έγινε, λίγο πολύ, και στο Θινάλι, την Κυριακή το μεσημέρι!
Καθώς, ο Θιναλιακός ήταν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με τη Βολίδα το… αφεντικό, ωστόσο, στο τέλος, κόπιασε ο Αλέξανδρος Σουπιώνης (83′) να κάνει τη… ζημιά στους Πορτοκαλί!
Πάμε όμως απ’ την αρχή…
Εντυπωσιακό ήταν το έμπα των γηπεδούχων, με το Φούκη να αποδεικνύεται… μοιραίος σε αυτό το διάστημα, καθώς, σπατάλησε τρεις σημαντικές ευκαιρίες, ενώ, τη σκυτάλη πήραν στη συνέχεια της… αστοχίας ο Ερμίρ και ο Πάκος (όποτε χρειάστηκε, ο Γκόγκας δήλωνε εντυπωσιακά παρών).
Ενώ, μέχρι την ανάπαυλα, η Βολίδα είχε να επιδείξει ένα δύο σουτ του Ι. Πάγκαλη.
Στην επανάληψη, μια από τα ίδια, με Φούκη, Κούδα, Ιμέρη να χάνουν ευκαιρίες, και τελικώς, στο 63′ ο Παουλίνης με βολέ έξω από την περιοχή φάνηκε να λύνει το… γόρδιο δεσμό της νίκης!
Ωστόσο, σταδιακά, ο ρυθμός των γηπεδούχων έπεσε, η Βολίδα από τη μεριά της ρίσκαρε, βγήκε μπροστά και τελικά, είπαμε, το τελικό αποτέλεσμα γράφτηκε στο 83′.
Διαιτητής: Τόμπρος (Γραικός, Μιχαλάς)
ΘΙΝΑΛΙΑΚΟΣ (Π. Κορομπόκης): Αργυρός, Φαραζής, Πάκος, Δένδιας, Νίνος, Παουλίνης, Κούδας, Καρακίζης, Φούκης, Ιμέρης, Ερμίρ. Έπαιξαν κι οι: Κουλούρης, Κονισπολιάτης.
ΒΟΛΙΔΑ (Γ. Φλώρος): Γκόγκας, Σκορδίλης, Β. Ταμπάκος, Λέσσης, Αρ. Σκολαρίκης, Αλ. Σουπιώνης, Χρ. Πάγκαλης, Γ. Σκολαρίκης, Ι. Πάγκαλης, Λέισος, Κ. Σκολαρίκης. Έπαιξαν κι οι: Βλάχος, Αλ. Σουπιώνης (Ζίκο), Δ. Ταμπάκος.