Με τον Παναγιώτη Ζορμπά (εξέτισε την ποινή του) στη 19άδα αντί του Αρναρέλλη, «πετάει» αύριο, Σάββατο (10/12) για την Αθήνα η ομάδα του Γρηγορίου για τον αγώνα με τον Πανιώνιο.
*
Δίχως ιδιαίτερα προβλήματα, ηθικό ακμαίο και στόχο το «τέντωμα» του αήττητου σερί των τελευταίων εβδομάδων, «πετάει» αύριο, Σάββατο (10/12) η Κέρκυρα για την Αθήνα, ενόψει του δύσκολου κυριακάτικου αγώνα της με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της SuperLeague.
Εν συγκρίσει με την αποστολή του αγώνα με την ΑΕΚ, η μοναδική διαφοροποίηση στους «εκλεκτούς» που γνωστοποίησε ο Μιχάλης Γρηγορίου μετά το πέρας της σημερινής (Παρασκευή, 9/12) προπόνησης στον Πλάντραφο, σχετίζεται με την επιστροφή του Παναγιώτη Ζορμπά, ο οποίος εξέτισε την τιμωρία του. Παίρνοντας στη 19άδα τη θέση του Αλέξανδρου Αρναρέλλη.
Κατά τα άλλα, εκτός έμειναν εκ νέου οι (ανέτοιμοι) Ντιόγκο και Νταβίντ Ναζίμ, καθώς και… κλασικοί, Χιντζίδης, Γρομητσάρης, Παμλίδης (συν τους «μικρούς»).
Αναλυτικά, η αποστολή: Αραμπατζής, Κουτζαβασίλης, Γκόμες, Σπίνουλας, Αντιλέχου, Ντιμιτρόφσκι, Βενέτης, Ιωάννου, Νίκιτς, Ανδρεόπουλος, Σιόντης, Ζαραδούκας, Κόντος, Ντουαλά, Εστάιν, Ζορμπάς, Τουράμ, Γεωργίου, Γεωργακόπουλος.
● Μετά το ματς, η αποστολή θα διανυκτερεύσει στην Αθήνα, απ’ όπου θα μεταβεί απευθείας στην Καρδίτσα, ενόψει του αγώνα της με την Αναγέννηση, την Τετάρτη (14/12), για το Κύπελλο Ελλάδος.