Στην Πρέβεζα, με Νικόπολη, οι ομάδες Mini 2003 του ΚΓΣ σε Αγόρια (φάση των «16», εξ αναβολής) και Κορίτσια (προημιτελικά).
*
Για την προσεχή Κυριακή, 30 Απριλίου, ορίστηκε ο (νοκ-άουτ) αγώνας της ομάδας Mini 2003 (Κορίτσια) του Κερκυραϊκού για τη β’ φάση του αντίστοιχου τουρνουά μπάσκετ της ΕΣΚΑΒΔΕ.
Πιο συγκεκριμένα, η κερκυραϊκή ομάδα (που, ως γνωστόν, προκρίθηκε ως δεύτερη καλύτερη τρίτη του ομίλου της) θα ταξιδέψει ως την Πρέβεζα, όπου στις 12.30 θα αντιμετωπίσει στο εκεί ΔΑΚ την τοπική Νικόπολη.
●Τα ζευγάρια, αναλυτικά:
Σάββατο, 29/4 (17.00, ΕΑΝΚΙ): ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟ Αγρινίου
Κυριακή, 30/4 (10.00, ΔΑΚ Αγρινίου): ΦΙΜΠΑ Πήγασος- ΑΓΣΙ
Κυριακή, 30/4 (12.30, ΔΑΚ Πρέβεζας): Νικόπολη- ΚΓΣ
Κυριακή, 30/4 (17.00, ΔΑΚ Βόνιτσας): Αίολος Αστακού- Νίκη Λευκάδας
▌Και μετά, τα Αγόρια για τους «16»
Εξάλλου, αμέσως μετά (14.30), στο ίδιο γήπεδο και με τον ίδιο αντίπαλο (Νικόπολη) θα διεξαχθεί ο αγώνας των Αγοριών του ΚΓΣ, για τη γ’ φάση της αντίστοιχης κατηγορία (Mini 2003).
Ματς, με το οποίο συμπληρώνεται η «χάρτα» των «8» του τουρνουά, το κυρίως μενού της οποίας διεξήχθη το προηγούμενο Σαββατοκύριακο. Με τον νικητή να αντιμετωπίζει στα προημιτελικά εντός, τον ΠΑΣ Ιωνικό ’80.
Θυμίζουμε ότι έχει ήδη πάρει την πρόκριση ο Φαίακας (επί της Παραμυθιάς), ενώ αποκλείστηκε ο Ναυσίθοος (από Πύρρο Αρταίων).
●Τα ζευγάρια των «8» (6 ή 7 Μαϊου):
ΠΑΣ Ναυπάκτου-Παναιτωλικός
Νικόπολη ή Κερκυραϊκός-ΠΑΣ Ιωνικός ‘80
ΑΓΣΙ-Πρωτέας Ηγουμενίτσας
Φαίακας-Πύρρος Αρταίων