Φαίακες και Ερυθρόλευκοι ευχήθηκαν στον τεχνικό της Κέρκυρας για τα γεννέθλιά του.
Τη Δευτέρα, ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος έκλεισε τα 41 του χρόνια, με την κερκυραϊκή ΠΑΕ, αλλά κι αυτή του Ολυμπιακού να post-άρουν τις ευχές τους προς τον coach των Φαιάκων.
Με το κερκυραϊκό κείμενο να αναφέρει: «Χρόνια πολλά στον προπονητή μας! Πολλές επιτυχίες και ευτυχισμένες στιγμές σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο!».
Ενώ το «Ερυθρόλευκο» post που έστελνε τις δικές του ευχές («Χρόνια Πολλά», έγραφε) προς τον άλλοτε keeper του Ολυμπιακού συνοδευόταν από μια φωτογραφία του «Ελέ», με την «Ερυθρόλευκη».