Φορ – θωρηκτό απέκτησε ο Αστέρας, που ενισχύεται κι άλλο ενόψει της συμμετοχής του στην Α1.
Σε ακόμη μια δυνατή μεταγραφή προχώρησε ο Αστέρας Λιαπάδων. Καθώς, οι νεοφώτιστοι έκαναν δικό τους τον δυναμικό επιθετικό Μανώλη Καρύδη, που μέχρι πρόσφατα, φορούσε τη φανέλα της Ομόνοιας.
Με τη σχετική ανακοίνωση του Αστέρα ν’ αναφέρει:
Η ομάδα μας είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει και τυπικά (έκανε προπίνηση ήδη με την ομάδα) τον Μάνο Καρύδη! Το ΔΣ τον καλωσορίζει και του εύχεται να είναι υγιής!