Η ομάδα του Μαγκαφίνη θα υποδεχτεί τα Γρεβενά, και παρά τις απουσίες της, αποτελεί το μεγάλο φαβορί για τη νίκη.
Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της θα ψάξει η “Βασίλισσα” την Κυριακή, στο γήπεδο της. Καθώς, η ομάδα του Δημήτρη Μαγκαφίνη, που θα παραταχθεί δίχως τους δύο τραυματίες (Βασιλάκης, Βούλγαρης), θα υποδεχτεί τα Γρεβενά Αεράτα, και κακά τα ψέματα, αποτελεί το γκραν φαβορί για τους τρεις βαθμούς.
Με τις δεδομένες απουσίες, ο Δημήτρης Μαγκαφίνης επέλεξε να πάρει μαζί του στην αποστολή 19 ποδοσφαιριστές (εκτός έμειναν κι οι Κάντας, Καμαρά).
Αυτοί είναι οι εξής: Λέτσος, Παναγιωτίδης, Στέρεφ, Λίμα, Γραμμένος, Βλάχος, Α. Παπαδόπουλος, Δ.Παπαδόπουλος, Κιοσσές, Μητσόπουλος, Κιπτίου, Θεοδωράκης, Τσεβανέδης, Σελμανάι, Βαρούχας, Τσόφλιος, Γαστεράτος, Λεπενιώτης, Βλάσσης