Σε κατάσταση αναμονής βρίσκονται και στην Κέρκυρα σχετικά με το πότε θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, με τις προπονήσεις να συνεχίζονται δίχως ιδιαίτερα προβλήματα για τον Δημήτρη Σπανό.
Ο Θεοδωράκης είχε τις τελευταίες ημέρες ορισμένες ενοχλήσεις στους προσαγωγούς, αλλά τις ξεπέρασε κι έτσι την Παρασκευή (5/10) ο 23χρονος στόπερ τέθηκε εκ νέου στη διάθεση του τεχνικού των Φαιάκων.
Τέλος, το αργότερο εντός της επόμενης εβδομάδας θα διευθετηθεί το θέμα της νέας συμφωνίας με τη διοίκηση του ΕΑΚ Κέρκυρας για τη χρήση του σταδίου.