Σε μια σημαντική κίνηση προχώρησε η ακαδημία του Αστέρα Μωραϊτίκων, καθώς, οι νότιοι συμφώνησαν με τον Ανδρέα Κοσκινά, ώστε να αναλάβει σε αυτήν, τα προπονητικά του καθήκοντα.
Όπως ενημερώνει η διοίκηση της ακαδημίας:
Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε την συνεργασία της Ακαδημίας μας, για την φετινή αγωνιστική περίοδο, με τον προπονητή Ανδρέα Κοσκινά.
Ο κ.Κοσκινάς είναι κάτοχος του Uefa B και θα ασκεί τα προπονητικά του καθήκοντα σε όλα τα τμήματα της Ακαδημίας μας.
Του ευχόμαστε καλή δύναμη και πάντα επιτυχίες.
Ανδρέα καλώς ήρθες στην μεγάλη οικογένεια του Αστέρα.