Το Θινάλι θα υποδεχτεί στο μεγάλο ντέρμπι του βορρά την Ολυμπιάδα, ο Οδυσσέας θα περιμένει στο άλλο μίνι ντέρμπι τον Αυγερινό, ενώ, ο ΟΦΑΜ στο τρίτο θα παίξει με τη Βολίδα.
Εντός έδρας υποχρεώσεις θα έχουν τούτη την αγωνιστική οι τρεις πρωτοπόροι της μεγάλης κατηγορίας. Ωστόσο, όλοι τους θα υποδεχτούν γειτονικές ομάδες σε τοπικά ντέρμπι.
Πιο συγκεκριμένα, ο Θιναλιακός θα υποδεχτεί την Ολυμπιάδα Καρουσάδων, ο ΟΦΑΜ θα παίξει με τη Βολίδα, ενώ, ο Οδυσσέας Αυλιωτών θα περιμένει τον Αυγερινό Βαλανειού.
Όσο τέλος για τον έτερο διεκδικητή, τον Αστέρα Πετριτή, θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας το Κοντόκαλι.
Συνοπτικά, το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής της Α1
Α1 ΕΠΣΚ-6η αγωνιστική
Σάββατο 10/11-15.15
ΟΦΑΜ-Βολίδα
Κάβος-Αχιλλέας Νυμφών
Θιναλιακός-Ολυμπιάδα
Αστέρας Λιαπάδων-Αναγέννηση Περιβολίου
Κυριακή 11/11-15.15
Παξοί-Ατρόμητος Στρογγυλής (13.00)
Κοντόκαλι-Αστέρας Πετριτή
Οδυσσέας Αυλιωτών-Αυγερινός Βαλανειού