Η νεοφώτιστη κερκυραϊκή ομάδα δε μπόρεσε να αντισταθεί στην ΑΕ Καναλακίου, από την οποία ηττήθηκε με 82-49.
Ακόμη μια ήττα γνώρισαν οι νεοφώτιστες Αλυκές στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΒΔΕ. Η κερκυραϊκή ομάδα, μπορεί να το προσπάθησε όσο μπορούσε, ωστόσο, δεν κατάφερε να αντισταθεί ισχυρά, κόντρα στην ΑΕ Καναλακίου, από την οποία ηττήθηκε με 82-49 εκτός έδρας.
Αυτή ήταν η τρίτη ήττα των Αλυκών σε ισάριθμους αγώνες, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του β’ ομίλου.