Ο ρέφερι από την Αιτωλοακαρνανία ορίστηκε να διευθύνει το σούπερ ματς της 8ης αγωνιστικής μεταξύ ΑΕΛ και Τηλυκράτη.
Ένα πολύ μεγάλο ντέρμπι θα διεξαχθεί την Κυριακή (3μ.μ.) στο γήπεδο της Λευκίμμης. Αφού, δύο εκ των πολύ δυνατών φετινών φαβορί για τον τίτλο στον 3ο όμιλο της Γ’ εθνικής, η ΑΕ Λευκίμμης και ο Τηλυκράτης θα κονταροχτυπηθούν στον κερκυραϊκό νότο.
Σε αυτή την αναμέτρηση, η ΚΕΔ όρισε ως διαιτητή τον Μιχάλης Ματσούκα, ο οποίος θα έχει για βοηθούς τους Νίκο Τσιλίκα και Γιώργο Γαλανόπουλο, όλοι τους από την ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, ενώ, παρατηρητής διαιτησίας θα είναι ο Χρήστος Μαγιάννης από την Άρτα.