Ένας βαθμός ήταν ο απολογισμός των μικτών ομάδων της Κέρκυρας στους αγώνες τους με την Άρτα, στην πόλη της Ηπείρου.
ΕΠΣ Άρτας Κ14-ΕΠΣ Κέρκυρας Κ14 0-0
Σε ένα παιχνίδι, αμφίρροπο, στο οποίο και οι δύο ομάδες είχαν τις στιγμές για να φτάσουν στη νίκη, εντέλει, κόλλησαν στο μηδέν κι έτσι, προσέθεσαν από ένα βαθμό στο… σακούλι τους. Αυτός μάλιστα, ήταν ο πρώτος κερκυραϊκός βαθμός.
Διαιτητής: Χουλιάρας (Πρέβεζας/Λευκάδας) Βοηθοί: Κέφης (Πρέβεζας/Λευκάδας) – Αναγνωστάκης (Πρέβεζας/Λευκάδας)
ΕΠΣ Άρτας Κ14: Κοσμάς, Νούτσος, Τζουβάρας, Ντάλας, Κανελόπουλος, Μπασιαδήμας, Παπανδρέου, Μουσιωτίτσας, Πέτσας, Τσόγκας, Τσιώλας
ΕΠΣ Κέρκυρας Κ14: Σαμοϊλης, Κατέχης, Βαγγαλάτης, Μπουρδούβαλης, Παληοχώρης, Κυρολλάρη, Κατσαρός, Τόμπρος, Ντελής, Μέξας, Λέσι
ΕΠΣ Άρτας Κ16-ΕΠΣ Κέρκυρας Κ16 3-1
Η μεγάλη μικτή της Κέρκυρας δεν τα κατάφερε κόντρα στους Αρτινούς αφού ηττήθηκε με 3-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με προβολή του Πάνου και στο 35′, διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μίκροβα. Η κερκυραϊκή ομάδα αντέδρασε προσωρινά, όταν στο 70′ σκόραρε και μείωσε ο Τσιάβος για να έρθει το τελικό 3-1 στο 78′ με τον Έξαρχο. Mέτα από αυτό το κακό αποτέλεσμα, η κερκυραϊκή ομάδα παρέμεινε στους 3 βαθμούς μετά από τρεις αναμετρήσεις.
Διαιτητής: Μπαϊλης (Πρέβεζας/Λευκάδας) Βοηθοί: Κέφης (Πρέβεζας/Λευκάδας) – Αναγνωστάκης (Πρέβεζας/Λευκάδας)
ΕΠΣ Άρτας Κ16: Ρεσίτης, Νικηφορίδης, Κατσιγιάννης (65′ Νάνος), Έξαρχος, Παππάς Ν., Μπολιεράκης (80′ Παππάς Χ.), Μίκροβας, Πάνος, Παππάς Σ. (54′ Μπέκας), Κώτσης (80′ Κωσταβασίλης), Μπόκος
ΕΠΣ Κέρκυρας Κ16: Κόκας, Μπιάγκης (45′ λ.τρ. Βερονίκης), Πάγκαλης (63′ Χανδρινός), Μεριανός, Τσιάβος, Κατσαρός, Βλαχόπουλος, Ρίζος-Μαλαχάς (53′ Μπάλος), Λούβρος, Στανόγιεβιτς (53′ Βλασερός), Λάζαρης (63′ Κροκίδης)
Photo Credits: artagoal.gr