Η κερκυραϊκή ομάδα δεν θα υποβιβαστεί και όπως φαίνεται θα βρεθεί σε έναν από τους τρεις ομίλους του βορρά στη νέα Γ’ εθνική του μπάσκετ.
Όπως διαβάζουμε στο basket247.gr
Ο Φαίακας Κέρκυρας θα παραμείνει στην Γ Εθνική.Η ομάδα της Κέρκυρας που αγωνίστηκε με νεαρά παιδιά την φετινή σεζόν δεν θα υποβιβαστεί και θα είναι και του χρόνου σε έναν απο τους 3 ομίλους όπως όλα δείχνουν που θα δημιουργηθούν στον Βορρά. Η ομάδα της Κέρκυρας αναμένεται να συνεχίσει να δίνει ευκαιρίες στα παιδιά των ακαδημιών της ενώ αναμένεται να γίνουν και κάποιες προσθήκες φιλόδοξων αλλά και με εμπειρία παικτών.