Σε μια σημαντική μεταγραφική κίνηση προχώρησε ο ΑΟ Κέρκυρα, καθώς απέκτησε τον Γρηγόρη Χανδρινό.
Μετά από αρκετά χρόνια, Γιάννης Χονδρογιάννης και Γρηγόρης Χανδρινός θα συμπορευτούν μαζί ξανά μέσω του ΑΟ Κέρκυρα.
Καθώς, ο καλός μεσοεπιθετικός επέστρεψε στο “καραβάκι” μετά από χρόνια, στην ομάδα, δηλαδή, που έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα, έχοντας και τότε ως τεχνικό τον σημερινό προπονητή των Φαιάκων.
Η ανακοίνωση του ΑΟ Κέρκυρα
Ένας ακόμα ποδοσφαιριστής απο τα σπλάχνα του Α.Ο. Κέρκυρα, ένα ακόμα “παιδί” του Γιάννη Χονδρογιάννη επέστρεψε και θα φορά την κυανέρυθρη φανέλα.
Ο λόγος για τον 26χρονο Γρηγόρη Χανδρινό, που αγωνίζεται ως μεσοεπιθετικός κυρίως στη δεξιά πλευρά. Ο Γρηγόρης έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στον Αετό Αγ. Αθανασίου και ακολούθησαν τα τμήματα υποδομής του Α.Ο. Κέρκυρα.
Έχει αγωνιστεί στον Θρίαμβο Αθηνών ενώ στο νησί μας έχει φορέσει την φανέλα των Οδυσσέα Αυλιωτών (2016-2018), Θιναλιακό (πρωταθλητής & κυπελλούχος 2018-2019) και μέχρι πρότινος φόραγε τη φανέλα της Ολυμπιάδας Καρουσάδων.
Καλωσήλθες Γρηγόρη!