Δύο παιχνίδια του 5ου ομίλου της Γ’ εθνικής αναβλήθηκαν λόγω κρουσμάτων κορονοϊού που εμφανίστηκαν.
Πιο συγκεκριμένα, δεν θα πραγματοποιηθούν οι συναντήσεις Παναγρινιακός-Αναγέννηση Άρτας (στην οποία επρόκειτο να σφυρίξουν Κερκυραίοι διαιτητές) και Κτηνοτροφικός Αστέρας-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας.
Αυτές οι αναμετρήσεις της 8ης αγωνιστικής δεν θα πραγματοποιηθούν εξαιτίας κρουσμάτων του ιού που εντοπίστηκαν στον Παναγρινιακό και στον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας.