Μπορεί ο Γιώργος Μποζίκης να αποχώρησε από τον ΑΟ Κέρκυρα για τη ΓΕ Παλαιοκαστριτών, ωστόσο, δεν ξέχασε την πρώην, πια, ομάδα του.
Με ανάρτηση του στο f/b ο καλός κίπερ αναφέρει:
Δε χωρούσε δεύτερη σκέψη στο να δεχτώ την ένταξή μου στο δυναμικό του Α.Ο. Κέρκυρα 1968 όταν και έπλευσε ξανά το καράβι τρία χρόνια πριν. Αποχωρώ προσωρινά με ό,τι εμπειρίες και γνώσεις απέκτησα από τον coach Giannis Xondrogiannis που ήταν κοντά μου από την πρώτη στιγμή. Με έκανες να καταλάβω τη σημασία του να αγωνίζεσαι γι’ αυτή την οικογένεια και να νιώσω τη μεγάλη τιμή του να φοράς αυτή τη φανέλα. Ευχαριστώ για όλα και δεν λέμε αντίο, αλλά εις το επανιδείν.