Οι κωπηλάτες του ΝΑΟΚ, Γκόγκας και Τσαλαβούτας στο κοινόβιο ανάπτυξης της Εθνικής ομάδας!
Όπως αναφέρει ο Όμιλος:
Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε ότι δύο αθλητές του τμήματος κωπηλασίας του Ν.Α.Ο. Κέρκυρας, ο Γκόγκας Γεώργιος και ο Τσαλαβούτας Δημήτρης, επιλέχθηκαν για να συμμετάσχουν στο κοινόβιο ανάπτυξης της Εθνικής ομάδας κωπηλασίας.
Το κοινόβιο θα πραγματοποιηθεί παράλληλα με την πρώτη φάση του 90ου Πανελλήνιου πρωταθλήματος κωπηλασίας, το οποίο θα διεξαχθεί στο Ολυμπιακό κωπηλατοδρόμιο του Μαραθώνα από 8 έως 12 Μαΐου 2024.
Οι δύο νεαροί αθλητές, οι οποίοι ανήκουν στην κατηγορία ανάπτυξης, θα έχουν την ευκαιρία να προπονηθούν υπό την επίβλεψη της κυρίας Γιαννιού Δήμητρας, υπεύθυνη της κατηγορίας ανάπτυξης στην Εθνική ομάδα, καθώς και των προπονητών της κατηγορίας Γκουντούλα Απόστολο και Τζανίνη Βασίλη.
Η συμμετοχή των Γκόγκα και Τσαλαβούτα στο κοινόβιο αυτό αποτελεί μια σημαντική επιτυχία για το τμήμα κωπηλασίας του Ν.Α.Ο. Κέρκυρας και αναδεικνύει το υψηλό επίπεδο εκπαίδευσης που προσφέρεται στους αθλητές του.
Ευχόμαστε στους Γκόγκα και Τσαλαβούτα καλή επιτυχία στο κοινόβιο και στο μέλλον!