Τις πέντε πρώτες κινήσεις στο μεταγραφικό παζάρι γνωστοποίησε ο Κρόνος Αργυράδων.
Που μετά την πρόσληψη Καλούδη στην τεχνική ηγεσία, προχώρησε στην απόκτηση Καταβάτη και στην ανανέωση της συνεργασίας με τους Σουλάνη, Λέσση, Μελισουργό και Γκίτση.
Οι ανακοινώσεις
“Ο Κρόνος Αργυραδων είναι στην ευχάριστη θέση ύστερα από μια δεκαετία περίπου να καλωσορίσει τον Διονύση Καταβατη ένα παιδί που ξεκίνησε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα στην ομάδα μας γεμίζοντας χαρά το ΔΣ και τους φιλάθλους. Ένα παιδί κόσμημα όσο για την ποδοσφαιρική του αξία αλλά και πάνω απ όλα για το ήθος και το χαρακτήρα του. Καλώς ήρθες σπίτι σου Διονύση όλοι μαζί για την κατάκτηση της κορυφής”
“Για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά είμαστε περήφανοι και ευτυχισμένοι που η ομάδα μας θα έχει ξανά κοντά της ένα παιδί που έχει γίνει αναπόσπαστο κομμάτι της ιστορίας και έχει συμβάλλει και κατά το παρελθόν στις μεγάλες επιτυχίες της. Όλο το Δ.Σ και ο φίλαθλος κόσμος της ομάδας σε θεωρεί κομμάτι της οικογένειας του ΚΡΌΝΟΥ και ξέροντας πως και εσύ νιώθεις το ίδιο. Καλή επιτυχία στην καινούργια μας προσπάθεια για την κατάκτηση της κορυφής με υγεία πάνω απ όλα αρχηγέ Αλεξανδρε”
“Η οικογένεια του Κρόνου Αργυραδων καλοσωριζει για ακόμη μια χρόνια τον Λεωνίδα Λέσση. Ένα γνήσιο ποδοσφαιρικό ταλέντο της περιοχής που κοσμεί με την αξία του και το ήθος του το κερκυραικο ποδόσφαιρο. Καλη επιτυχία με υγεία στους στόχους μας για την κατάκτηση της κορυφής”
“Το ΔΣ του Κρόνου Αργυραδων είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας με το Αργύρη Μελισσουργο. Ένα παιδί που μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα μαις και μόλις τον προηγούμενο Ιανουαρίο ενσωματώθηκε στο ροστερ της ομάδας μας θεωρείτε ήδη αναπόσπαστο κομμάτι της οικογένειάς του Κρόνου Αργυραδων ξέροντας ότι κοντά μας αισθάνεται και ο ίδιος ότι είναι κοντά σε δικούς του ανθρώπους. Καλή επιτυχία και πάνω από όλα υγεία στον αγώνα για την κορυφη”
“Το ΔΣ του Κρόνου Αργυραδων ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασίας με τον ποδοσφαιριστή Στέφανο Γκιτση. Ύστερα από ένα χρόνο; αποχής λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων έκτος νησιού αναμένεται να ενισχύσει σημαντικά την ομάδα μας. Καλή επάνοδο Στέφανε σε μια χρονιά γεμάτη υγεία και επιτυχίες στο δρόμο για την κατάκτηση τη; κορυφής”